Sprzedaż domu: dwa sprawdzone sposoby na zwiększenie wartości nieruchomości

  Sprzedaż domu: dwa sprawdzone sposoby na zwiększenie wartości nieruchomości

  Sprzedaż domu: dwa sprawdzone sposoby na zwiększenie wartości nieruchomości

  W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości rozwija się coraz prężniej. Spora część osób decyduje się na zakup domu lub mieszkania, jako inwestycji, co jest świetnym sposobem na ulokowanie kapitału. Zdarza się również, że pozbywamy się naszej własności, aby zamienić ją na coś nowocześniejszego. Niezależnie od tego, co chcemy sprzedać, czy będzie to dom lub mieszkanie, warto pamiętać o kilku kwestiach, aby nie być stratnym. Często wystarczą drobne zmiany takie, jak chociażby wymiana ogrodzenia i odświeżenie koloru, aby nieruchomość zyskała na wartości. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę, gdy chcemy sprzedać dom? Kilka ciekawych wskazówek znajdziesz w tym poradniku!

  Zwiększenie wartości nieruchomości: czy warto?

  Osoby, którym szczególnie zależy na czasie, zastanawiają się przeważnie nad tym, czy w ogóle warto dodatkowo inwestować w nieruchomość, której chcą się pozbyć. Bez względu na to, w jakim stanie jest nasza własność, trzeba dostosować się do tego, co dzieje się obecnie na rynku. Wystarczy spojrzeć na profesjonalne ogłoszenia zamieszczane przez biura sprzedaży. Z łatwością znajdziemy szereg zdjęć i materiałów video, na których pokazywany jest każdy, nawet drobny detal. Jest to tylko jeden z powodów, dla których dedykowani eksperci, polecają dodatkowe inwestycje. Czasami wydłużenie procesu zbycia o kilka dni i zainwestowanie kilku tysięcy, może zaowocować zyskiem, który będzie o 10% czy też 20% wyższy. Jak tego dokonać? Poniżej przedstawiamy dwa sprawdzone sposoby.

  Sposób 1: zadbaj o ogrodzenie

  Wygląd posesji to pierwsze, z czym spotykają się potencjalni nabywcy. Jeżeli nasze ogrodzenie jest już wysłużone albo, co gorsza, nigdy go nie skończyliśmy, koniecznie trzeba zatrzymać się na tym punkcie. Powstało wiele książek i artykułów na temat pierwszego wrażenia, którego nie można cofnąć, a ta sama zasada dotyczy nieruchomości. Kupujący, gdy tylko zobaczy jakieś mankamenty od razu przekuje je na naszą niekorzyść. Solidne, najlepiej rzemieślnicze ogrodzenie, to piękna wizytówka domu. Warto zadbać o to, aby wyróżniało się na tle innych. Dzięki temu będzie pięknie prezentować się na zamieszkiwanym obszarze i stanowić wartość dodaną inwestycji. Na tym etapie, warto jednak pamiętać o tym, żeby skorzystać z oferty profesjonalistów, robiących projekty na indywidualne zamówienie. Świetnym przykładem firmy świadczącej tego typu usługi może być np. THOR Zaun, czyli polska marka, która wyróżnia się ponadczasowym doświadczeniem i niebywałym stylem w kwestii bram oraz ogrodzeń.

  Sposób 2: odśwież kolory

  Elewacja, ściany w kuchni lub kotłowni — niezależnie od tego, czy mówimy o wnętrzach domu lub całej posesji, inwestycja w farbę, potrafi zdziałać cuda. Nie tylko doskonale odświeży pomieszczenia, ale także wprowadzi efekt nowości. Tym prostym zabiegiem sprawimy, że nawet starsze nieruchomości będą prezentowały się o wiele ciekawiej. W tym przypadku, mamy dodatkową ważną wskazówkę dotyczącą kwestii kolorystyki. Nawet jeżeli dotychczas w domu królowały intensywne i wyraziste kolory, pomyśl o barwach jasnych oraz nieco bardziej stonowanych. Za sprawą tego — nabywca bez trudu wyobrazi sobie swoje meble we wnętrzach Twojej nieruchomości.

  O czym jeszcze warto pamiętać sprzedając dom?

  W naszym poradniku zwróciliśmy uwagę na dwie kluczowe kwestie: nowoczesne ogrodzenie oraz odświeżenie koloru ścian. Jednak jeżeli chodzi o sprzedaż nieruchomości, tych zabiegów upiększających, jest o wiele więcej. Gdy dysponujesz ograniczonym budżetem, skup się na jednej konkretnej rzeczy np. bramie automatycznej, która podniesie prestiż domu. Z kolei, gdy na ten cel planujesz przeznaczyć więcej środków, zadbaj o dodatkowe aspekty wizualne takie jak, chociażby nowe drzwi wejściowe, zadbany teren zielony czy funkcjonalna kuchnia. Obecnie, znaczący procent kupujących, woli zapłacić więcej i wprowadzić się na gotowe, aniżeli wydłużać przeprowadzkę oraz inwestować w kapitalny remont. Mamy nadzieję, że te wskazówki pozwolą podnieść wartość Twojej nieruchomości!

  Dowiedz się więcej na stronie: https://thor-zaun.pl/

  Komentarze są wyłączone.